Nr. 1

Sergey Dyomin

29. marts – 21. aprīlis, 2018

Sergey Dyomin Nr.1 izstādes atklāšana un grāmatas prezentācija
2018. gada 29. martā plkst 18.00 galerijā “BASTEJS”, Alksnāja ielā 7.
Šī ir trīskārtējā Saatchi Showdown konkursa finālista Sergeja Djomina (1974) sestā personālizstāde. Sergejs Djomins studējis vēsturi Latvijas Universitātē un glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā.
Izstādes atklāšanā notiks arī viņa pirmā darbu kataloga – grāmatas prezentācija, kas tiek izdota ar SIA "ALFOR" atbalstu, personīgi pateicoties Jānim Zuzānam.
Grāmatas teksta autore, mākslas zinātniece Anita Vanaga ir saredzējusi un atklājusi jaunu Sergeju Djominu Nr. 1:
“Mākslinieks koncentrējas uz konfliktu. Nav kompozīcijas bez konflikta. To iemieso mūsdienu himēras – bads, nabadzība, slimības, bailes, ekoloģiskās katastofas, vara, ieroči un virtuālā nauda. Djomina gleznās prezidē iedomātas varas nesēji, mīkstās sofās slīgst diktatori, algotņi joņo ar norautām galvām, asinīm šļācot uz visām pusēm.“
Izstādē apskatāmi darbi, kas tapuši pēdējā gada laikā, ka arī iepriekšējo gadu zīmīgākie darbi no Zuzānu ģimenes privātkolekcijas. Būs apskatāmas arī mākslinieka darbu skices.
“Viņa darbiem nav vienotas tēmas, taču autors ir izcils ar to, ka seko savai egocentriskajai pašpietiekamībai, noliedzot jebkādu amorfu ideju un koncepciju meklēšanu, un pieticīgi apmierina savu kāri reflektēt par ikdienu. Tā viņš ir darījis vienmēr. Djomins pats ir savas dzīves scenārists un režisors, pats izdomā sērijas, ko veidot, un pats atceļ izdomāto, ja ideja ir apnikusi. Kad ideja noplok, tā jāatmet, jo vēl ir simts ideju, nav jēgas kavēties. Nekā lieka, tīra māksla.” /Kristīne Jansone/